Nowe mieszkania w Porębie. Gmina zbuduje je przy ul. Wojska Polskiego

13 Marca 2024

Pod tym adresem stoi aktualnie stary budynek. Zgodnie z planami, zostanie on wyburzony, a w jego miejscu postanie nowy estetyczny apartamentowiec.

Mieszkania zbuduje tu spółka społeczna SIM Zagłębie. – Zostaną przeznaczone na długoterminowy wynajem, z możliwością nabycia ich na własność – mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes zarządu spółki SIM Zagłębie, w skład której wchodzi również nasza gmina.

Mieszkania będą już wykończone, a sam budynek powstanie w energooszczędnej technologii zgodnej z nowymi przepisami budowlanymi Unii Europejskiej.

Co ważne, ich ceny - zgodnie z ideą projektu - mają być dostosowane do możliwości finansowych przeciętnej porębskiej rodziny.

Przypomnijmy, SIM Zagłębie to jedna z najważniejszych gminnych inicjatyw mieszkaniowych w całym kraju. Dwudziesta taka w Polsce i czwarta w województwie śląskim. Swoim zasięgiem obejmuje gminy:

• Będzin,
  • Bobrowniki,
  • Czeladź,
  • Chrzanów,
  • Ogrodzieniec,
  • Sosnowiec,
  • Siewierz,
  • Szczekociny,
  • Wojkowice,
  • Psary,
  • Libiąż,
  • a od zeszłego roku również Porębę.

Wraz z przystąpieniem do spółki, Gmina Poręba na budowę apartamentowca przy ul. Wojska Polskiego, zdobyła 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Mieszkalnictwa.

Rozwój rynku mieszkaniowego to jeden z czynników przyczyniających się do rozwoju miasta. Z tego względu inwestycja przy ul. Wojska Polskiego jest bardzo ważna i z pewnością przełoży się zarówno na komfort mieszkańców, jaki i wizerunek naszej gminy – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.