Paczki żywnościowe z Poręby dotarły pod Lwów

2 Grudnia 2022

Niskie temperatury, problemy z dostawami wody, ciepła i prądu to przykra wojenna codzienność naszych sąsiadów z Ukrainy. - Paczki, o które proszą przedstawiciele naszego miasta partnerskiego - Winniki, zlokalizowanego w obwodzie lwowskim, rozchodzą się dosłownie w momencie. Ludziom brakuje zapasów żywności, dzieciom pieluszek, kaszek - relacjonuje Rafał Nowak z Urzędu Miasta w Porębie, który uczestniczył w ostatnim przekazaniu darów z Poręby na Ukrainę.

Dodatkowo mieszkańcy Ukrainy pomagają sobie nawzajem. Pamiętajmy, że m.in. obwód lwowski przyjął dużą rzeszę uchodźców ze wschodnich części kraju. - Z rozmów z przedstawicielami naszego miasta partnerskiego wynika, że każda pomoc jest dla nich naprawę ważna i potrzebna, są nam bardzo wdzięczni - podkreśla Rafał Nowak.

W ostatnim transporcie humanitarnym, który z Poręby wyruszył w kierunku ukraińskiej granicy znalazły się przede wszystkim paczki żywnościowe, a w nich wiele produktów dla dzieci oraz ok. 300 wojskowych pakietów żywnościowych. Poręba przekazała też środki higieny osobistej pierwszej potrzeby, w tym pieluszki dla niemowląt.

delegacja

- Udało nam się, dzięki niesamowitemu wsparciu mieszkańców. Dary zostały zakupione z wpłat na konto przeznaczone specjalnie w celu zbiórki na pomoc walczącej Ukrainie. Porębianie po raz kolejny pokazali, że mają serce i potrafią podzielić się dobrem z potrzebującymi - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Urząd Miasta w Porębie podkreśla, że to nie koniec pomocy dla Ukrainy. Jeżeli ktoś ma życzenie, prosimy o wpłaty na:

Subkonto Urzędu Miasta Poręba nr 34 8437 0002 0130 0910 7056 0007