Podziękowania dla druhów OSP

9 Lutego 2024

Jako Burmistrz, w imieniu całej społeczności Naszej Gminy składam serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania dla naszych strażaków ochotników z jednostek OSP Krzemienda, OSP Niwki, OSP Poręba i OSP Poręba II, którzy włączyli się w akcje związane z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu.

W dniach 05 i 06 luty br. nasi Strażacy uczestniczyli na terenie Miasta w 11 akcjach, związanych z wypompowywaniem  i odprowadzaniem wody z zalanych dróg, budynków i posesji oraz z usuwaniem skutków powstałych rozlewisk. W działaniach tych uczestniczyło łącznie 35 strażaków.

Bycie strażakiem to codzienna służba podczas,  której ochotnicy są w stałej gotowości niesienia pomoc potrzebującym. Dzięki sprawnej organizacji i szybkiej reakcji udało się szybko usunąć zaistniałe  skutki  ulewy  i przywrócić porządek oraz sprawić, że nasi Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

Kolejny raz Strażacy w pełni udowodnili, że zasługują na nasze zaufanie i  mają głęboko zakorzenione  poczucie misji  bezinteresownego  niesienie pomocy innym .

Wszyscy możemy być dumni ze sprawności działania oraz dyspozycyjności naszych druhów OSP .

Na nasze wspólne uznanie zasługują również  działania podjęte w tym czasie przez Prezesa MPWiK w Porębie, który koordynował wspólne ze strażakami  prace  porządkowe na ulicach: Rzecznej i Czarnej Przemszy. Całość działań doprowadziła do błyskawicznego usunięcia skutków ulewnych opadów i przywrócenia normalnego funkcjonowania Miasta w tym obszarze.