Ponad 30 artystów z Poręby zagrało dla mam z okazji ich święta

31 Maja 2023

Niezwykła atmosfera, sala wypełniona po brzegi oraz wspaniałe interpretacje wybitnego piosenkarza, Zbigniewa Wodeckiego. To wszystko - specjalnie na Dzień Matki - przygotowali młodzi artyści Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Poręba w wyjątkowym stylu obchodziła tegoroczny Dzień Matki. Koncert dla mam zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury oraz porębską bibliotekę dostarczył przybyłym niezapomnianych wspomnień. I to zarówno za sprawą samej muzyki, jak i zapierających dech w piersiach aranżacji piosnek Zbigniewa Wodeckiego.

Oprócz koncertu mamy mogły przenieść się w świat sztuki w zaprezentowanej przez Paulinę Hąc-Aleksiewicz wystawie „Być Mamą i mieć Pasję”.

Burmistrz zaskoczył wszystkich

Nie obyło się bez prezentów. Niespodziankami dla mam były vouchery od sponsorów: Pauliny Hąc-Aleksiewicz, Natalii Minge, Iwony August, Marleny Szmal, Studia ORIFLAME w Zawierciu oraz Karoliny Zdrady. Były też niespodzianki ufundowane przez MOK i MBP, które mamom wręczyła przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej oraz wiceprzewodniczący RM Tomasz Turek.

Gości koncertu zaskoczył również burmistrz Poręby. Pomimo urlopu, połączył się zdalnie z MOK-iem, aby za pośrednictwem ekranu złożyć mamom serdeczne życzenia.

Dzieci i młodzież w hołdzie swoim mamom

Najważniejsza była jednak muzyka. Na porębskiej scenie wystąpili niezwykli artyści. Popis dały dzieci z grupy ART KIDS - Amelia Ufnalewska, Agata Mucha, Katarzyna Rozlach, Szymon Wyszyński, Bartosz Tomik, Kornelia Masłowska, Iga Hadrych, Gabriela Tomik, Amelia Płomińska, Anastazja Król, Amelia Król, Olga Nowicka, Magdalena Matyja, Ewa Pałęga oraz Michalina Weselska.

Młodzieżową grupę reprezentowali: Zuzanna Turek, Lena Skop, Patrycja Tokarska, Zuzanna Kurek, Sylwia Tomik, Dobrosława Smugorzewska, Amelia Kita, Patrycja Krzykawska, Sebastian Winczakiewicz, Filip Robak, Jakub Wójcik i Piotr Turek.

Wokalistów wspierał zespół instrumentalny. Na skrzypcach zagrała Katarzyna Helwing - Osuch oraz Laura Król, bas należał do Grzegorza Gąski, natomiast za perkusyjne pałeczki chwycił Konrad Galos. Gitarzystów była aż czwórka - Marcin Kucia, Tomasz Pałucha, Aleksandra Hadrych i Patrycja Gotfryd. Za pianinem usiadł dyrektor MOK-u Karol Hadrych.

Koncert prowadził Kamil Janikowski, a jego patronami byli Urząd Miasta Poręba, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie, Restauracja Przyprawieni oraz firma Aktin.