Poręba uczciła 82.rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 Września 2021

Przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie zapalili znicze pod pomnikiem Poległych Bohaterów w Walkach o Ojczyznę.

Tak uczczono przypadającą na 1 września 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Symboliczne znicze pod pomnikiem zadedykowanym „Bohaterom Poległym w Walkach o Ojczyznę” zapalił Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, a także Przewodnicząca Rady Miasta Poręba - Elżbieta Kołodziej oraz Skarbnik Miasta - Joanna Mucha.

1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, która trwała 6 lat życie i zabrała życie milionów ludzi. Wojska niemieckie o świcie przekroczyły granicę Polski. Działania zbrojne rozpoczęły się dokładnie o godzinie 4:45 salwami z pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte.

To właśnie w Gdańsku rozpoczynają się coroczne uroczystości związane z obchodami rocznicowymi. Następnie różnego rodzaju wydarzenia organizowane są w całym kraju, także w Porębie.