Poręba uczciła święto 11 listopada

10 Listopada 2021

Pod pomnikiem zadedykowanym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny kwiaty w środę złożyli przedstawiciele gminy.

Poręba symbolicznie wspomina Narodowe Święto Niepodległości. Już w środę, 10 listopada, pod pomnikiem zadedykowanym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny kwiaty złożyli: Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra, Skarbnik Miasta Joanna Mucha, Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej oraz Przewodniczaca Klubu Jedności Przyszlość Radna Barbara Gola.

W symbolicznej, krótkiej uroczystości udział wzięli również Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Małgorzata Dychus, Dyrektor Szkoly Podstawowej nr 1 Agnieszka Andrejewska wraz z Kierownik MOPS Katarzyna Wilk. Symboliczny znicz pod pomnikiem zaświecili przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

Obchodzone corocznie  święto 11 listopada upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Miejskie uroczystości, ze względu na światową pandemię i ograniczenia, obchodzone jest skromnie, przede wszystkim zaś - bezpiecznie.