Porębski Dom Pogrzebowy już po remoncie

6 Listopada 2023

Ci, którzy 1 Listopada odwiedzili cmentarz parafialny przy ul. Pędzicha, mieli okazję zobaczyć, jaką metamorfozę przeszedł stojący w jego przedniej części Dom Pogrzebowy. Podajemy szczegóły dotyczącej ostatniego remontu.

Trwał półtora miesiąca, a jego efekty widać gołym okiem. Wykonawca prac, na zlecenie Urzędu Miasta Poręba, gruntownie wyremontował dach cmentarnej kaplicy. Wymienione zostały deski pod- i nadrynnowe, stare rynny, a dach pomalowano na brązowo - wylicza Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba. Dodaje, że na dachu budynku zamontowany został również nowy system odgromowy.

Metamorfozę przeszła również elewacja Domu Pogrzebowego. Ubytki w tynku zostały uzupełnione, a ściany zyskały świeży, jasny kolor. Renowacje przeszły także drzwi wejściowe. Prace rozpoczęły się tutaj we wrześniu, a ich koszt opiewał na kwotę ok. 115 tys zł.

Przypomnijmy również, że wcześniej miasto zdecydowało się na drobny remont wewnątrz kaplicy. Odświeżony został wówczas m.in. sufit, wymieniono stare okna oraz instalacje elektryczne. Pojawiły się także nowe oprawy świetlne.

Porębski Dom Pogrzebowy jest własnością miasta. Został wynajęty firmie „Wrzos”, prowadzącej działalność pogrzebową.