Potężne burze nad Porębą.

16 Lipca 2024

Fala upałów i niebezpieczne zjawiska atmosferyczne - tak wyglądał ubiegły weekend. Potężne burze raz po raz przechodziły przez nasze miasto, czyniąc wiele szkód i stwarzając zagrożenie dla Mieszkańców.

Gwałtownym deszczom towarzyszyły także opady gradu. Efekt to m. in. powalone drzewa, złamane konary, zerwane linie energetyczne, a także zatkane studzienki kanalizacyjne.

Nawałnice rozpoczęły się w piątek po godzinie 22:00. To była długa i trudna noc. Strażacy z OSP Poręba, OSP II oraz OSP Niwki stanęli na wysokości zadania, usuwając ich skutki. Kolejna noc była równie niespokojna. Interwencje strażaków trwały cały weekend i dotyczyły głównie połamanych konarów drzew. Akcję porządkowania skutków burzy rozpoczęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prace mogą jednak potrwać nawet kilka tygodni.

Dziękujemy druhom oraz pracownikom MPWiK za pomoc i zaangażowanie. Jednocześnie, z uwagi na trwające upały, prosimy o ostrożność oraz śledzenie sytuacji pogodowej, a także alertów RCB.