Przedszkolaki ewakuowane. „Uszatek” się spisał

15 Października 2024

W przedszkolu wybucha pożar. Na miejsce już jadą wozy gaśnicze. Pracownicy placówki nie zwlekają jednak ani minuty i rozpoczynają ewakuację. Taki był scenariusz ćwiczeń, które kilka dni temu odbyły się w porębskim „Uszatku”.

Dźwięk alarmu przeciwpożarowego rozniósł się po przedszkolnych pomieszczeniach tuż przed godz. 10. Nikt nie zwlekał. Zgodnie z procedurami pracownicy przedszkola rozpoczęli sprawną ewakuację. Na całe szczęście była to tylko próba ewakuacja.

Miejskie Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie kilka dni temu przeprowadziło ją celowo. Po to, by przećwiczyć zasady bezpiecznej ewakuacji, a także nauczyć dzieci poprawnych zachowań podczas sytuacji, która jest nie tylko stresująca, ale przede wszystkim stanowi dla nich realne zagrożenie.

Jak przebiegła próba ewakuacja? – Szybko, sprawnie, bez elementów paniki – relacjonuje dyrekcja. Dodaje, że wszystko odbyło się w obecności i pod ścisłym nadzorem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwkach. - W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel obecny w budynku przedszkola – podkreślają przedstawiciele „Uszatka”.

To jednak nie wszystko. Dzieci miały okazję zobaczyć nowiutki wóz strażacki marki volvo, należący do OSP Poręba, a nawet użyć węża strażackiego. - Radości było co nie miara – przyznają w przedszkolu. - Zwłaszcza przy przymierzaniu strażackiego umundurowania - dodaje dyrekcja.

- Dziękujemy strażakom za wsparcie i zaangażowanie. Przypominamy jednocześnie, że bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze, dlatego regularnie przeprowadzamy takie ćwiczenia, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony - mówi Justyna Kłosowska, dyrektor porębskiego przedszkola.

Podobne wiadomości: