Remont w niwczańskiej filii biblioteki już na półmetku

4 Czerwca 2024

Świeżo odmalowane ściany, nowe drzwi, podwieszany sufit. Efekty remontu w niwczańskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej widać już jak na dłoni.

Choć ich zakres jest spory, prace idą prężnie. W efekcie w niwczańskiej filii biblioteki powstanie zupełnie nowa przestrzeń. - Nowe pomieszczenie jest odpowiedzą na potrzeby czytelnicze, kulturalne i edukacyjne mieszkańców Niwek – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Zakres prac, które rozpoczęły się niespełna dwa miesiące temu, obejmuje w zasadzie całkowity remont. Od podłogi aż po sufit. – Prace budowlane przekroczyły właśnie półmetek – mówi Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej biblioteki Publicznej w Porębie.

Dodaje, że w ramach przedsięwzięcia powstanie też m.in. aneks kuchenny. Efekt? Dzięki remontowi biblioteka będzie nie tylko miejscem czytania, ale także centralnym punktem dla różnorodnych działań kulturalnych i społecznych.

W nowej sali edukacyjno-czytelniczej staną też zupełnie nowe meble. – Wszystko po to, by móc organizować tu  warsztaty, spotkania oraz zajęcia edukacyjne. W pomieszczeniu zaplanowano również miejsce, w którym Koło Gospodyń Wiejkich Niwczanki będzie mogło spotykać się na zajęciach muzycznych – zaznacza Karol Hadrych.

Inwestycja realizowana jest ze środków Gminy. Otwarcie nowego pomieszczenia zaplanowano w lipcu.

remont biblioteki w Niwkach