Spalona donica przy SPZOZ. Apelujemy, by nie wrzucać tam niedopałków!

17 Maja 2024

Do donicy z kwiatami przy porębskim Ośrodku Zdrowia trafił niedopałek. W efekcie zniszczona została cała donica.

Niedawno pracownicy Urzędu Miasta Poręba do kolorowych, ozdobnych donic stojących w różnych częściach naszego miasta, dosadzali nowe roślinki.

W donicach pojawiły się zarówno sadzonki wieloletnie, jak i jednoroczne, m.in. pelargonie kocanki i komarzyce. – Zakupy robiliśmy tak, by ich koszt był jak najniższy, a jednocześnie, by nasze miasto obfitowało w piękne kwiaty – podkreślają przedstawiciele urzędu.

Niestety, kwitnąca Poręba chyba nie wszystkim przypadła do gustu. Dwa dni temu częściowemu spaleniu ulegała jedna z donic ustawionych przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Wojska Polskiego.

Prawdopodobnie jeden z pasażerów oczekujących na autobus przy tutejszym przystanku, wrzucił do niej niedopałek papierosa. Skutkiem czego, cała donica nadaje się już tylko na śmietnik.

- Apelujemy, by zachowywać się odpowiedzialnie. Miasto oszczędza, przykro więc, gdy pieniądze są tracone w taki sposób – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

spalona donica