Tężnia już działa! Prace przy Agorze zakończą się w późniejszym terminie

20 Sierpnia 2024

Umowny termin zakończenia prac przy budowie nowego placu centralnego w naszym mieście minął.

W związku z faktem, że wykonawcy tzw. Agory nie udało się zakończyć definitywnie wszystkich prac w terminie, gmina Poręba musiała przedłożyć wykonawcy pismo o rozwiązaniu umowy w trybie natychmiastowym.

- W obliczu trudnego rynku budowlanego, wykonawca nie poradził sobie z realizacją inwestycji w wyznaczonym czasie, gmina musi jednak terminów przestrzegać, gdyż wymaga tego m.in. Program Polski Ład, z którego to programu dostaliśmy dofinansowanie – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Zaawansowanie rzeczowe inwestycji jest jednak znaczne. - Zasadniczo brakuje jeszcze kilku elementów zaplanowanej w tym miejscu małej architektury, m.in. ławek, koszy na śmieci, słupów oświetleniowych – mówi nadzorująca budowę inspektor budowlana Barbara Czernik.

Jakie dokładnie prace trzeba będzie jeszcze przeprowadzić, pokaże inwentaryzacja, która rozpocznie się w połowie września.

Pocieszeniem dla mieszkańców jest jednak fakt, że tężnia i częściowo Agora została już udostępniona. –Zdecydowaliśmy, że nieskończoną fontannę wygrodzimy, natomiast resztę wraz z piękną tężnią solankową oddamy do użytku – mówi inspektor Czernik.

Dodaje, że tężnia już działa, warto więc skorzystać z dobrych dla naszego zdrowia właściwości solanki.

- Mamy nadzieję, że podobnie jak w przypadku inwestycji w Mediatece, zakończy się ona sukcesem - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodaje, że urząd dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej zakończyć rozpoczętą inwestycję Agory.

AGORA