To był niezwykły festiwal. Dla pokoju i dobra!

14 Lipca 2022

Miał charakter międzypokoleniowy, a jego celem było promowanie takich wartości jak dobro, pomoc, wzajemna współpraca. W Porębie odbył się „Powiatowy Festiwal Pokoju i Dobra”.

Festiwalowe emocje sięgały zenitu. I choć trema to coś zupełnie normalnego w takiej sytuacji, - „Powiatowy Festiwal Pokoju i Dobra” - odbywał się w Porębie zgodnie z ideą niezwykłych wartości. - Dlatego współpraca liczyła się bardziej niż rywalizacja - podkreślali organizatorzy festiwalu - przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie.

Na festiwalowej scenie wystąpili młodsi i starsi, soliści i zespoły. Pokazali swoje talenty wokalne i instrumentalne. Konkurs muzyczny był jednak tylko częścią lipcowego festiwalu. Drugą jego część stanowił konkurs plastyczny. Oba zakończył Koncert Laureatów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie.

Nagrody wręczyli Ryszard Spyra - Burmistrz Miasta Poręba, Grzegorz Piłka - Radny Powiatu Zawierciańskiego, Karol Hadrych - Radny Powiatu Zawierciańskiego, Elżbieta Kołodziej - Przewodnicząca Rady Miasta Poręba, Joanna Mucha - Skarbnik Miasta Poręba, Katarzyna Parla - p.o. Dyrektora MOK w Porębie.

Kto zwyciężył? W konkursie plastycznym Komisja Jury w składzie: Dorota Supkowska, Grażyna Bieniasz, Tadeusz Ogonek wyłonili następujących Laureatów:

Kategoria 9 - 12 lat

Wyróżnienia: Zuzanna Gębala, Olga Nowicka, Maja Błaszczyk, Oliwier Konieczniak, Lena Wałcerz, Emilia Jędruszek

III miejsca ex aequo - Natalia Kapral, Wiktoria Banasik

II miejsce - Wiktor Wilczek

I miejsce - Aleksandra Nowak

Kategoria 13 - 18 lat

Wyróżnienia - Jakub Trybek, Aleksandra Szlachta

III miejsce ex aequo - Tomasz Dworak, Martyna Michniewska, Hanna Kot

II miejsce- Natalia Orman

I miejsce - Maria Perończyk

W konkursie plastycznym Komisja Jury w składzie: Katarzyna Piowczyk, Karolina Mrugalska, Kazimierz Sas wyłonili następujących Laureatów:

Kategoria 5 - 8 lat:

Wyróżnienie - Hanna Kot

III miejsce Amelia Król

II miejsce Zespół Muzo Skrzaty

I miejsce - Iga Hadrych

Kategoria 9 - 12 lat

Wyróżnienia: Julia Widomska, Zuzanna Turek, Wiktoria Sajdak, ŚpiewoNutki, Lena Skop, Wiktoria Gębka

III miejsca Kalina Piłka

II miejsce Krzysztof Dymarz

I miejsce Lena Furgacz

Kategoria 13 - 18 lat

Wyróżnienie: Agnieszka Dorobisz

III miejsce MUSCIC ART VOX

II miejsce Anna Wolska

I miejsce Amelia Kita

Kategoria 19 - 49 lat

Wyróżnienie Korona Żarnowca

III miejsce Izabela Grzyb

II miejsce Grzegorz Węglarz

I miejsce Marcin Szlachta

Kategoria 50+

II miejsce Złota Jesień

I miejsce Andrzej Kaim

GRAND PRIX - Amelia Kita

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Współorganizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Partnerami Festiwalu byli: Miasto Poręba, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Stowarzyszenie Studio ART w Porębie oraz Fundacja Adapter.

Patronat Medialny  - iTV Region, Radio Zawiercie, e-poreba, Kulturalne Zawiercie.

Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Zawierciańskiego oraz Gminy Poręba.