Ulica Fabryczna doczeka się zmian w organizacji ruchu

29 Maja 2024

Zakończyły się już wycinki i przycinki zieleni. Teraz Urząd Miasta Poręba pracuje nad nową koncepcją organizacji ruchu przy ul. Fabrycznej. – Będzie bezpieczniej – zapewniają urzędnicy.

Docelowo przy ul. Fabrycznej obowiązywać ma zakaz zatrzymywania i postoju. Nie oznacza to jednak, że nie zaparkujemy tutaj auta.

– Trwają prace zmierzające do poprawy bezpieczeństw w tej części miasta – zapewniają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba. Dodają, że w ramach zmian w organizacji ruchu wyznaczone zostaną miejsca służące do tymczasowego postoju.

- Zakończyła się już m.in. wycinka drzew wzdłuż ulicy Fabrycznej, wyciągnięte zostały także pnie z korzeniami. Niebawem utwardzone zostanie pobocze, gdzie będzie można zostawić swoje auto – mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM Poręba.

Dodaje, że wszelkie działania urzędu zmierzają do zapewniania jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pieszych poruszających się w tym miejscu.