Urząd wyposażył się w depozytor na klucze

18 Października 2021

Antracytowa skrzynka z niedużym cyfrowym ekranem z boku i czytnikiem kart poniżej. To nowość, którą zauważyć można przy wejściu do Urzędu Miasta w Porębie. Do czego służy?

Ciemnoszara skrzynka, którą zamontowano po prawej stronie przy wejściu do budynku przy ul. Dworcowej 1, to dyspozytor na klucze -  jeden z nowych nabytków Urzędu Miasta w Porębie.

Urządzenie służy przede wszystkim do przechowywania kluczy i jest otwierane automatycznie w momencie wpisania odpowiedniego kodu lub przyłożeniu karty magnetycznej do czytnika umieszczonego na blacie depozytora. - Chodzi o to, by dostęp do kluczy otwierających dany pokój w urzędzie miały tylko konkretne osoby. W pokojach są przecież szafy w dokumentami, ważne notatki, rozporządzenia - wylicza Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Poręba.

depozytorCo ważne, dzięki systemom elektronicznym zamontowanym w depozytorze możliwe jest protokołowanie operacji, czyli zapisywanie dokładnej daty i godziny pobierania kluczy. - Wszystko po to, by ograniczyć dostęp do urzędowych pomieszczeń osobom nieupoważnionym, a dzięki temu zabezpieczyć ważne informacje - podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Zaznaczają, że tym sposobem gmina spełnia wszelkie zalecenia po audycie RODO.