Uwaga! Na dwa tygodnie zamknięty będzie przejazd kolejowy

15 Czerwca 2023

Starostwo Powiatowe w Zawierciu informuje o zamkniętym przejeździe kolejowym. Skutek? Trudniejszy dojazd będą mieli również mieszkańcy Poręby.

Od jutra tj. 16 czerwca do końca miesiąca zamknięty będzie przejazd kolejowo-drogowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 796 w Zawierciu - Kądzielowie.

Powód? Jak informuje Starostwo Powiatowe w Zawierciu, przejazd musiał zostać tymczasowo wyłączony z użytku przez wykonawcę prac budowlanych w ramach projektu pod nazwą.: „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie”.

Przypomnijmy, ta duża inwestycja spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, zmierza do uruchomienia zapowiadanego od lat połącznia kolejowego z portem lotniczym w Pyrzowicach. W ramach przedsięwzięcia reanimowana zostanie też stacja kolejowa w Porębie.

Informacja o zamkniętym przejeździe i zorganizowaniu objazdu, jest szczególnie ważna dla osób dojeżdżających samochodami do pracy w kierunku Dąbrowy Górniczej i Katowic. Utrudnienia nie ominą także mieszkańców Poręby.