Uwaga! Poręba ogłasza zbiórkę na rzecz powodzian

18 Września 2024

Ruszyła porębska zbiórka rzeczy pilnie potrzebnych dla poszkodowanych w powodziach. Każdy może się dołączyć!

Do Kuźni Raciborskiej, która ucierpiała w wyniku ostatniej fali powodziowej, ruszyli strażacy z OSP Niwki. Burmistrz Poręby Ryszard Spyra ogłosił, że gmina przekaże fundusze na rzecz najbardziej potrzebujących.

Teraz zbiórkę darów ogłasza Urząd Miasta Poręba wraz z porębskim MOPS-em.

Co można przynosić?

- Rzeczy pierwszej potrzeby: wodę, żywność z długim terminem ważności, środki higieniczne, a także nowe ciepłe ubrania, koce, pościele i ręczniki – mówi Katarzyna Wilk, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie. Apeluje, by przekazywać dary sensownie, nie zaś pozbywać się z domów rzeczy nie do użytku.

Gdzie przyjmowane są dary dla powodzian?

Dary zanieść należy do Klubu „Senior+”, działającego na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie (ul. Mickiewicza 2).

Codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18.

Zebrane dary Poręba przekaże do siedziby PCK w Zawierciu, nasze miasto dołączyło zatem do ogólnopolskiej akcji koordynowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Podobne wiadomości: