Ważny apel do grzybiarzy!

11 Października 2024

W porębskich lasach w miejsce grzybów pojawia się coraz większa ilość śmieci. Urząd Miasta Poręba apeluje: - Dbajmy o czystość! -.

Sezon w pełni. Co więcej, jak podkreślają znawcy tematu, tegoroczny sezon na grzyby jest niezwykle obfity. Niestety, nie tylko w prawdziwki czy maślaki. – Obserwujemy, że w lasach wraz z pojawieniem się grzybiarzy, pojawia się też coraz więcej śmieci – mówią przedstawiciele Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Porębie.

W efekcie lasy toną w plastikowych butelkach, zużytych opakowaniach po przekąskach czy reklamówkach, mimo, że opłaty śmieciowe uiszczamy wszyscy, a porębski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działa od poniedziałku do piątku (a także w ostatnią sobotę miesiąca).

- Apelujemy, by dbać o środowisko, w końcu nasze miasto słynie z tego, że jest zielone – mówi Ewelina Matyja, gminny ekodoradca.

Kiedy jest czynny PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH w Porębie, ul ks. F. Pędzicha 1?

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek w godz. 7:00-14:00

Środa 12:00-18:00

oraz ostatnia sobota miesiąca godz. 7:00-14:00

Jakie odpady przyjmuje PSZOK?

odpady wielkogabarytowe (w tym meble, stoły szafy, dywany) •odpady zielone - (części roślin, liście, trawy)

odpady budowlane, poremontowe i rozbiórkowe (w tym gruz)

zużyte opony od: samochodów osobowych, rowerówi motocykli

elektrośmieci, czyli sprzęt elektryczny i elektroniczny