Widowiskowy pokaz młócenia i Jacek Stachursky. Marszałek Województwa Śląskiego zaprasza na wojewódzkie obchody tegorocznych Dożynek!

21 Sierpnia 2024

To święto plonów obchodzone są pod koniec lata w każdej gminie. Na oficjalne obchody tegorocznych XXIV Dożynek Województwa Śląskiego zaprasza znajdująca się w powiecie żywieckim gmina Łękawica.

Choć w naszym mieście z pewnością towarzyszyć będzie im pompa, te najhuczniejsze w tym roku zorganizuje gmina Łękawica. Na XXIV Dożynki Województwa Śląskiego, które zaplanowano na 25 sierpnia, już dziś zaprasza Marszałek naszego województwa.

Co przewidziano w planie obchodów tegorocznego święta plonów?

- Część oficjalną i artystyczną – mówi Agnieszka Rodak z Urzędu Gminy w Łękawicy. Dodaje, że ta pierwsza rozpocznie się o godz. 10:45 zbiórką przy Urzędzie Gminy w Łękawicy, skąd korowodem wyruszymy na boisko sportowe przy tutejszym Zespole Szkół.

Następnie o godz. 11:30 odbędzie się uroczysta Msza św. plenerowa, w oprawie góralskiej. Tuż po niej tegoroczne dożynki oficjalnie zainauguruje Marszałek Województwa Śląskiego.

Tę część ok. godz.14 zakończy wręczenie odznak honorowych za zasługi dla naszego regionu.

O godz. 16:30 rozpocznie się druga, artystyczna część wojewódzkich dożynek. - Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Stachursky, a o godz. 21:30 przewidziana jest zabawa taneczna – mówi Agnieszka Rodak.

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, w tym m.in., pikniku, wystawy maszyn rolniczych i wielu ciekawych stoisk promocyjnych.

dożynki