Wielkie emocje przy ul. Zakładowej. Kto zwyciężył?

24 Maja 2024

Dziewięć drużyn wzięło udział w finale powiatowego Turnieju Piłki Plażowej w Porębie. Emocje sięgnęły zenitu.

Pięć drużyn chłopców i cztery dziewczęce. Na trzech boiskach przy ul. Zakładowej w Porębie, w miniony czwartek 23 maja zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych z powiatu zawierciańskiego.

Poza naszymi porębskimi zespołami, do finału doszły także drużyny z Zawiercia, Szczekocin oraz Żarnowca.

Rozgrywki rozpoczęły się od rozgrzewki na wszystkich trzech boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie. – Do dyspozycji mieliśmy jednak dwóch sędziów, dlatego jedno z boisko ostatecznie służyło nam do ćwiczeń – mówi Arkadiusz Pompka, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie, jeden z organizatorów czwartkowego turnieju.

Emocji nie brakowało. W efekcie zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniosły młode zawiercianki z SP nr 1, drugie miejsce zajęły siatkarki z SP nr 6 z Żarnowca, zaś trzecie SP1 z Poręby ( w składzie Lena Skop i Natalia Miśta).

W kategorii chłopców na pierwszym miejscu uplasowała się SP nr 6 z Zawiercia, na drugim miejscu podium stanęli młodzi siatkarze z Żarnowca, na trzecim zaś porębianie ( w składzie Igor Zalejski, Aleksander Wodziński oraz Maksymilian Zawalski.

- Poziom był wysoki, teraz najlepsi zmierzą się na boisku na poziomie regionalnym – mówi Arkadiusz Pompka.