Wybory do nowej Młodzieżowej Rady Miasta Poręba

20 Września 2023

Druga kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Poręba właśnie dobiegła końca. Oznacza to, że przed nami konieczność wyboru nowych, młodych radnych.

Jej kadencja trwa dwa lata i właśnie dobiegła końca. Mowa o działającej od czterech lat w Porębie Młodzieżowej Radzie Miasta. Organ liczy 15. członków, a kandydaci na radnych muszą mieć ukończony 12. rok życia.

- Kampania przeprowadzana jest w szkołach, a podział mandatów wygląda następująco: Szkoła Podstawowa nr 1 ma 5 mandatów, Szkoła Podstawowa nr 2- 3 mandaty, natomiast Zespołowi Szkół w Porębie przysługuje 7 mandatów - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Wybory do nowej Młodzieżowej Rady Miasta Poręba przeprowadzone zostaną najpewniej 20 listopad, a o szczegółach będziemy jeszcze informować.

Przypomnijmy, że organ składający się z młodych radnych ma charakter doradczy. Rada stanowi reprezentację porębskiej młodzieży i dba o jej interesy oraz ważne przedsięwzięcia służące tej grupie społecznej.

Pomysły młodych, ich opinie i postulaty, trafiają do Rady Miasta w Porębie.

- Głos młodych jest bardzo ważny. To oni będą w przyszłości dbali o rozwój naszego miasta - podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Porębie trwa dwa lata.