Wybory w Porębie. „Świetna organizacja”

17 Października 2023

Nasza gmina jako jedna z pierwszych w regionie podliczyła głosy oddane w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Świetna organizacja - o pracy obwodowych komisji wyborczych w Porębie mówi Tomasz Wawrzynkiewicz, pełnomocnik Komisji Wyborczej w Katowicach. Dodaje, że protokoły po głosowaniu w naszym mieście dotarły do Okręgowej Komisji Wyborczej w poniedziałek już ok. 7:30, jako jedne z pierwszych za całego powiatu zawierciańskiego.

To jednak nie wszystko:

• Urząd Miasta w Porębie z dumą informuje o frekwencji wyborczej, która w naszym mieście sięgnęła aż 74,22 proc. wszystkich osób uprawionych do głosowania.
  • Ogółem swój głos w niedzielę oddały dokładnie 4 923 osoby.
  • Z kolei frekwencja w referendum w Porębie była jedną z najniższych, wyniosła 37,36 proc.
  • Wybory w Porębie przebiegły spokojnie i bez incydentów.

Poniżej raz jeszcze prezentujemy wyniki wyborów parlamentarnych:

• KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI- 1 717 głosów (34,88%)
  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 1 492 głosów (30,31%)
  • KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA - 759 głosów (15,42%)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 512 głosów (10,40%)
  • KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 302 głosów, (6,13%)
  • KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY - 81 głosów (1,65%)
  • KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA - 60 głosów (1,22%)

Szczegóły dotyczący wyborów parlamentarnych w Porębie znaleźć można na stronie: