Zmarł ceniony historyk i opiekun wieży gichtowej

23 Lipca 2024

Z przykrością zawiadamiany o śmierci Zdzisława Kluźniaka. Był przewodniczącym Klubu Pasjonatów Historii Lokalnej i przewodnikiem po zabytkowej wieży gichtowej.

Chyba nikt o historii porębskiej wieży gichtowej nie wiedział tyle, ile on. Co więcej, chętnie dzielił się tą wiedzą. Zarówno podczas Industriady, jak i weekendowych akcji zwiedzania porębskiego zabytku wraz z przewodnikiem.

Niedawno odwiedził Urząd Miasta Poręba, by zapowiedzieć, iż w wakacje chętnie znów pokaże chętnym tajemnice wieży. Wystarczyło umówić się z nim telefonicznie. Zabytkowi poświęcał swój wolny czas.

Wczoraj, 22 lipca, odszedł. Miał 69 lat.

- To bardzo przykra wiadomość. Przede wszystkim najbliższej rodzinie, ale także znajomym pana Zdzisława, w tym członkom Klubu Pasjonatów Historii Lokalnej, składam kondolencje i przesyłam wyrazy głębokiego współczucia – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Rodzina ś.p. Zdzisława Kluźniaka poinformowała, iż pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 lipca, o godz. 10.

Zdzisław Kluźniak

fot: facebook