Znaleziono wiadomości: 1150.

• Wróciły z pucharami! Kolejny sukces grupy Dance Revolution Wróciły z pucharami! Kolejny sukces grupy Dance Revolution
    16.12.2023 r.

Wróciły z pucharami! Kolejny sukces grupy Dance Revolution

Choć konkurencja była ogromna, a uczestników festiwalu wielu, one się nie poddały. Porębska grupa Dance Revolution wróciła z sosnowieckiej Muzy aż z trzema pucharami.
  • Seniorzy wcieli się w projektantów mody. Zobaczcie, jak wyszło! Seniorzy wcieli się w projektantów mody. Zobaczcie, jak wyszło!
    Aktualności Kultura
    15.12.2023 r.

Seniorzy wcieli się w projektantów mody. Zobaczcie, jak wyszło!

Sami je zaprojektowali i…uszyli. Estradowe stroje, wyjątkowe - bo uszyte z ekomateriałów - podczas specjalnego pokazu mody zaprezentowali seniorzy w ramach zajęć Klubu Senior+ w Porębie.
  • Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024
    14.12.2023 r.

Nabór wniosków do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”  edycja 2024. Program zapewni wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.
  • Najmłodsi porębscy radni odbyli swoją pierwszą sesję Najmłodsi porębscy radni odbyli swoją pierwszą sesję
    Aktualności Młodzieżowa Rada Miasta
    13.12.2023 r.

Najmłodsi porębscy radni odbyli swoją pierwszą sesję

Było niezwykle uroczyście. Licząca 15. członków Młodzieżowa Rada Miasta Poręba 8 grudnia zebrała się na swojej pierwszej sesji i złożyła oficjalne ślubowanie.
  • Uczniowie sfotografowali Porębę. Ze zdjęć powstanie wyjątkowy kalendarz Uczniowie sfotografowali Porębę. Ze zdjęć powstanie wyjątkowy kalendarz
    Aktualności Kultura
    12.12.2023 r.

Uczniowie sfotografowali Porębę. Ze zdjęć powstanie wyjątkowy kalendarz

Konkurs trwał cały rok, a jego efekty są zachwycające. Teraz dwanaście najpiękniejszych ujęć Poręby w obiektywnie młodych mieszkańców uhonorowanych zostanie publikacją w formie kalendarza.
  • Ze stacji Poręba odjedziesz pociągiem już 10 grudnia Ze stacji Poręba odjedziesz pociągiem już 10 grudnia

Ze stacji Poręba odjedziesz pociągiem już 10 grudnia

Ruszają połączenia kolejowe na nowej linii kolejowej łączącej aglomerację z lotniskiem w Pyrzowicach. Oznacza to, że do pociągu wsiądziesz na peronie w Porębie. Stacja dostała bowiem drugie życie.
  • Porębscy seniorzy napisali listy do Gwiazdki. Uczniowie chcą spełnić ich życzenia Porębscy seniorzy napisali listy do Gwiazdki. Uczniowie chcą spełnić ich życzenia
    08.12.2023 r.

Masło, proszek do prania, mydło. To proste, nierzadko podstawowe potrzeby. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie postanowili spełnić życzenia porębskich seniorów. Każdy może się dołączyć do akcji!
  • Badania statystyczne z zakresu rolnictwa Badania statystyczne z zakresu rolnictwa
    08.12.2023 r.

Badania statystyczne z zakresu rolnictwa

Szanowni Państwo, od 1 do 22 grudnia 2023 r. na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone badania statystyczne z zakresu rolnictwa.
  • Święty Mikołaj odwiedził Porębę Święty Mikołaj odwiedził Porębę
    07.12.2023 r.

Święty Mikołaj odwiedził Porębę

Najpierw był wyjątkowy spektakl, a później tradycyjne już zdjęcie na kolanach Świętego i słodki upominek. Zobaczcie, jak wyglądały tegoroczne mikołajki w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie.
  • Budują obwodnicę. Będzie zmiana w organizacji ruchu! Budują obwodnicę. Będzie zmiana w organizacji ruchu!
    06.12.2023 r.

Budują obwodnicę. Będzie zmiana w organizacji ruchu!

Trwa budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia. Wykonawca informuje, że za kilka dni nastąpi zmiana w organizacji ruchu przy ul. Grunwaldzkiej w Zawierciu.
  • Dzikie wysypisko przy ul. Borkowej. Spółka miejska migiem dotarła do sprawczyni Dzikie wysypisko przy ul. Borkowej. Spółka miejska migiem dotarła do sprawczyni
    05.12.2023 r.

Dzikie wysypisko przy ul. Borkowej. Spółka miejska migiem dotarła do sprawczyni

Mieszkanka ul. Głównej nie uniknie odpowiedzialności i mandatu karnego. Powód? Porębskie służby uprzątnąć musiały dzikie wysypisko, które w lesie urządziła porębianka.