Znaleziono wiadomości: 1150.

• Przedszkole zbiera…plony Przedszkole zbiera…plony
    26.07.2023 r.

Przedszkole zbiera…plony

To był świetny pomysł! - o założonym na terenie porębskiego przedszkola ogrodzie włoskim mówi dyrekcja placówki. Maluchy doglądają upraw i testują nowe smaki.
  • Burmistrz zaprasza na kolejne spotkanie z mieszkańcami Burmistrz zaprasza na kolejne spotkanie z mieszkańcami
    25.07.2023 r.

Burmistrz zaprasza na kolejne spotkanie z mieszkańcami

Już w najbliższy czwartek burmistrz Poręby Ryszard Spyra po raz kolejny spotka się z mieszkańcami. Spotkanie poświęcone będzie realizowanemu w naszym mieście programowi „Czyste Powietrze”.
  • Orlik świadkiem wielkiego turnieju piłki siatkowej Orlik świadkiem wielkiego turnieju piłki siatkowej
    25.07.2023 r.

Orlik świadkiem wielkiego turnieju piłki siatkowej

Cztery drużyny, w tym m.in. strażacka brać, ponad setka kibiców i kilka godzin dobrej zabawy. Tak wyglądał sobotni Volleyball Cup, który rozegrano na terenie porębskiego Orlika.
  • W porębskim podwórku powstają niezwykłe dzieła sztuki W porębskim podwórku powstają niezwykłe dzieła sztuki
    24.07.2023 r.

W porębskim podwórku powstają niezwykłe dzieła sztuki

Miała zastać prawnikiem. Jej miłością okazały się jednak... antyki. Dziś w porębskiej „Fabryce Duszy”, która działa w domowych pieleszach, powstają wyjątkowe dzieła sztuki i dekoracje florystyczne Anny Woźniak-Drosik.
  • Budowa odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim Budowa odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim
    24.07.2023 r.

Budowa odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim

Gmina Poręba informuje o planowanym do przeprowadzenia doradztwie w ramach przygotowań do realizacji projektu pn.: „Budowa odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie - etap II”.
  • W Porębie weźmiesz darmowe lekcje gry w tenisa W Porębie weźmiesz darmowe lekcje gry w tenisa
    21.07.2023 r.

W Porębie weźmiesz darmowe lekcje gry w tenisa

Jeśli do tej pory grę w tenisa obserwowałeś tylko i wyłącznie przed telewizorem, nic straconego. Rakietę będzie można chwycić podczas darmowych lekcji, które w ramach akcji „Lato w mieście” organizuje gmina Poręba.
  • Bezpłatne przeglądy instalacji fotowoltaicznej Bezpłatne przeglądy instalacji fotowoltaicznej
    20.07.2023 r.

Bezpłatne przeglądy instalacji fotowoltaicznej

Gmina Poręba informuje, że w ramach realizacji projektu OZE wykonawca ma obowiązek wykonania bezpłatnego, niezbędnego przeglądu instalacji fotowoltaicznej.
  • Porębski peron rośnie w oczach Porębski peron rośnie w oczach
    Komunikacja miejska
    18.07.2023 r.

Porębski peron rośnie w oczach

Ma 150 metrów długości i dwa tory. Peron na odbudowywanej właśnie stacji kolejowej w Porębie jest już na ukończeniu.
  • Duże zniszczenia przy basenie. Burmistrz apeluje Duże zniszczenia przy basenie. Burmistrz apeluje
    17.07.2023 r.

Duże zniszczenia przy basenie. Burmistrz apeluje

Z niemal dwudziestu leżaków, jakie były do dyspozycji w tym sezonie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie, została zaledwie para.
  • Uwaga! Przejazd kolejowy przy ul. Chopina będzie zamknięty Uwaga! Przejazd kolejowy przy ul. Chopina będzie zamknięty
    13.07.2023 r.

Uwaga! Przejazd kolejowy przy ul. Chopina będzie zamknięty

Na dwa tygodnie. Przez taki czas obowiązywać będzie objazd zamkniętego przejazdu kolejowego. Powód? Zniszczona nawierzchnia drogowa doczeka się wreszcie nowego asfaltu.
  • Urzędniczki zakasały rękawy. Wyszło pięknie! Urzędniczki zakasały rękawy. Wyszło pięknie!
    12.07.2023 r.

Urzędniczki zakasały rękawy. Wyszło pięknie!

Poręba z miesiąca na miesiąc wygląda coraz ładnej. Przykład? Dwie pracownice z Urzędu Miasta w Porębie zakasały rękawy i własnoręcznie posadziły w przygotowanych wcześniej donicach kilkadziesiąt sadzonek kwiatów i krzewów.