Znaleziono wiadomości: 1151.

• Niesamowite wiersze uczniów. Nagrody wręczył im burmistrz Niesamowite wiersze uczniów. Nagrody wręczył im burmistrz
    Kultura Program Czyste Powietrze
    03.02.2023 r.

Niesamowite wiersze uczniów. Nagrody wręczył im burmistrz

Nie ukrywał, że jest pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy ekologicznej, ale też kreatywności uczestników konkursu na ekowiersz. - Wszyscy jesteście zwycięzcami! - mówił burmistrz Poręby Ryszard Spyra.
  • Włodowice odzyskały prawa miejskie Włodowice odzyskały prawa miejskie

Włodowice odzyskały prawa miejskie

Burmistrz Poręby Ryszard Spyra gratuluje pobliskim Włodowicom, które od 1 stycznia 2023 roku oficjalnie są już miastem.
  • Urząd Statystyczny w Katowicach informuje o planowanym badaniu ankietowym Urząd Statystyczny w Katowicach informuje o planowanym badaniu ankietowym

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje o planowanym badaniu ankietowym

GUS w Katowicach informuje o planowanym badaniu ankietowym "Uczenie się osób dorosłych" w terminie 1 lutego - 31 marca br. prowadzonym w formie wywiadu telefonicznego wśród mieszkańców województwa śląskiego.
  • Decyzję w sprawie odłowu i odstrzału dzików wydać ma Starosta Zawierciański Decyzję w sprawie odłowu i odstrzału dzików wydać ma Starosta Zawierciański
    01.02.2023 r.

Decyzję w sprawie odłowu i odstrzału dzików wydać ma Starosta Zawierciański

Burmistrz czy starosta? Samorządowe Kolegium Odwoławcze rozwiązuje spór między jednostkami samorządowymi. Wiadomo już, kto ma zdecydować o usunięciu dzików zagrażających mieszkańcom.
  • Uroczyste otwarcie Klubu Senior + Uroczyste otwarcie Klubu Senior +

Uroczyste otwarcie Klubu Senior +

Uroczyste otwarcie Klubu Senior +, które odbędzie się w dniu 06 lutego 2023r. o godzinie 10.00 w siedzibie Klubu Senior +
  • Zyskała nazwę po prehistorycznym znalezisku. Nowa inwestycja w Porębie jest już gotowa Zyskała nazwę po prehistorycznym znalezisku. Nowa inwestycja w Porębie jest już gotowa
    01.02.2023 r.

„Proterochersis porebensis” czyli „pierwotny żółw z Poręby” - taką nazwę po niezwykłym historycznych odkryciu, którego dokonano w naszym mieście, otrzymała zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Porębie.
  • Miś i księżniczki w MOK-u. To się nazywa prawdziwy bal! Miś i księżniczki w MOK-u. To się nazywa prawdziwy bal!
    01.02.2023 r.

Miś i księżniczki w MOK-u. To się nazywa prawdziwy bal!

Maski, uszka, korony i pelerynki. Tegoroczny Bal Karnawałowy, zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie sprawił, że zrealizowały się dziecięce bajkowe marzenia.
  • Refundacja podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r. Refundacja podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.
    31.01.2023 r.

Refundacja podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.

Wskazówki jak wypełnić wniosek, poradnik i wzór wniosku na zwrot VAT dla gospodarstw domowych ogrzewających się gazem.
  • Rekordowa Orkiestra w Porębie. Ile zebrano? Rekordowa Orkiestra w Porębie. Ile zebrano?
    30.01.2023 r.

Rekordowa Orkiestra w Porębie. Ile zebrano?

- Pobiliśmy rekord! - chwilę przed godz. 21 w niedzielę poinformował porębski sztab generalny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023.
  • WOŚP już w najbliższą niedzielę. Kto zagra w Porębie? WOŚP już w najbliższą niedzielę. Kto zagra w Porębie?
    27.01.2023 r.

WOŚP już w najbliższą niedzielę. Kto zagra w Porębie?

Jak na prawdziwą Orkiestrę przystało, w najbliższą niedzielę - poza zbiórką funduszy - odbędzie się także szereg prawdziwych muzycznych niespodzianek.
  • Z kamerą w przedszkolu. Co mali porębianie wiedzą o mieście? Z kamerą w przedszkolu. Co mali porębianie wiedzą o mieście?
    27.01.2023 r.

Z kamerą w przedszkolu. Co mali porębianie wiedzą o mieście?

W piątek, 20 stycznia, nasze miasto obchodziło 78. rocznicę wyzwolenia z okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji z kamerą wybraliśmy się do Miejskiego Przedszkola nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie.