Znaleziono wiadomości: 1151.

• Noworoczna niespodzianka dla porębskich seniorów Noworoczna niespodzianka dla porębskich seniorów
    16.01.2023 r.

Noworoczna niespodzianka dla porębskich seniorów

Miejsce na rehabilitację, na spotkanie z dobrą znajomą czy… dobrą książka. Wreszcie jest! Zakończyła się budowa wyjątkowego miejsca dla seniorów. Porębski Klub „Senior+” niebawem zaprosi swoich pierwszych gości.
  • Miasto zaprasza na ferie. Propozycje są naprawdę ciekawe! Miasto zaprasza na ferie. Propozycje są naprawdę ciekawe!
    Aktualności Sport
    13.01.2023 r.

Miasto zaprasza na ferie. Propozycje są naprawdę ciekawe!

Od 16 do 28 stycznia. Wtedy w Porębie naprawdę wiele będzie się działo! Wszystko z racji oferty tegorocznych ferii zimowych, którą wspólnie naszykowało miasto, MOK, porębska biblioteka, świetlicaśrodowiskowa i Lokalny Animator Sportu.
  • Powstało Centrum Integracyjne dla uchodźców Powstało Centrum Integracyjne dla uchodźców
    Aktualności Pomoc Ukrainie
    13.01.2023 r.

Powstało Centrum Integracyjne dla uchodźców

Pomoc psychologiczna, doradztwo zawodowe, nauka języka polskiego, a także porady prawne czy usługi tłumacza przysięgłego. To tylko część pracy Centrum Integracyjnego dla Cudzoziemców, które zaczęło działać na terenie Katowic.
  • Zarządzenie nr 8/2023 Burmistrza Miasta Poręba w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Poręba przeznaczonych do najmu i użyczenia. Zarządzenie nr 8/2023 Burmistrza Miasta Poręba w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Poręba przeznaczonych do najmu i użyczenia.
    Sprzedaż, najem i dzierżawa nieruchomości
    12.01.2023 r.

Zarządzenie nr 8/2023 Burmistrza Miasta Poręba z dnia 12 stycznia 2023 roku w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Poręba przeznaczonych do najmu i użyczenia.
  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Poręba w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Poręba przeznaczonych do oddania w dzierżawę, najem. Zarządzenie Burmistrza Miasta Poręba w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Poręba przeznaczonych do oddania w dzierżawę, najem.
    Sprzedaż, najem i dzierżawa nieruchomości
    12.01.2023 r.

Zarządzenie nr 7/2023 Burmistrza Miasta Poręba w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Poręba przeznaczonych do oddania w dzierżawę, najem.
  • Podziel się posiłkiem! W Porębie powstała Jadłodzielnia Podziel się posiłkiem! W Porębie powstała Jadłodzielnia
    11.01.2023 r.

Podziel się posiłkiem! W Porębie powstała Jadłodzielnia

Przed wejściem do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie stanął nieduży domek z drzwiczkami. - To miejsce, gdzie podzielić możemy się posiłkiem - informują przedstawiciele MOPS-u.
  • Informacja Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Informacja Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.
    10.01.2023 r.

Informacja Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Działania priorytetowe w rejonie służbowym nr 20 we wskazanym okresie będą ukierunkowane na problem „Spożywania alkoholu oraz zaśmiecanie miejsca publicznego w rejonie sklepów wielkopowierzchniowych przy ul. Wojska Polskiego w Porębie”
  • Informacja dla mieszkanców o planowany spotkaniu dotyczącym pojawiania się dzików na terenach miejskich. Informacja dla mieszkanców o planowany spotkaniu dotyczącym pojawiania się dzików na terenach miejskich.
    10.01.2023 r.

W związku z nasilającym się problemem pojawiania się dzików na terenach zabudowy mieszkaniowej,  Urząd Miasta Poręba planuje zorganizowanie spotkania z zainteresowanymi mieszkańcami, których nieruchomości narażone są na to zjawisko.
  • Urząd zbiera deklaracje OZE. Warto przystąpić do programu! Urząd zbiera deklaracje OZE. Warto przystąpić do programu!
    09.01.2023 r.

Urząd zbiera deklaracje OZE. Warto przystąpić do programu!

Instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, pompy ciepła. Rozpoczął się drugi etap projektu Odnawialne Źródła Energii realizowany przez Urząd Miasta w Porębie.
  • Do gminy dotarła druga dostawa węgla Do gminy dotarła druga dostawa węgla
    06.01.2023 r.

Do gminy dotarła druga dostawa węgla

160 ton orzecha i 80 ton groszku. Do Poręby dojechała już druga tura tzw. „taniego węgla”. Wnioski o zakup składać można w MOPS-ie.
  • Informacja o realizowanym przez dzielnicowego mł. asp. Dariusza Grajkowskiego planie działania priorytetowego w okresie od 01.01.2023 r. do 30.06.2023 r. Informacja o realizowanym przez dzielnicowego mł. asp. Dariusza Grajkowskiego planie działania priorytetowego w okresie od 01.01.2023 r. do 30.06.2023 r.
    05.01.2023 r.

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu nr 20, analizy oczekiwań społecznych przekazanych przez mieszkańców podczas rozmów w ramach codziennego obchodu, a także informacji uzyskanych od społeczności lokalnej podczas spotkań i działań profilaktycznych, zdiagnozowano główne zagrożenie występujące w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie służbowym nr 20 we wskazanym okresie będą ukierunkowane na