Znaleziono wiadomości: 1151.

Aktualności Ochrona Środowiska
    05.01.2023 r.

Obowiązek zgłoszenia faktu posiadania drobiu/ptaków (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych)

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U.2022.768)
  • Noworoczne Spotkanie Rady Seniorów Miasta Poręba. Noworoczne Spotkanie Rady Seniorów Miasta Poręba.
    Aktualności Rada Seniorów
    05.01.2023 r.

Noworoczne Spotkanie Rady Seniorów Miasta Poręba.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyło się noworoczne spotkanie Rady Seniorów Miasta Poręba, w którym uczestniczył Ryszard Spyra Burmistrz Miasta Poręba oraz Karol Hadrych Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.
  • Uczniowie wykazali się niezwykłą… ekowyobraźnią! Uczniowie wykazali się niezwykłą… ekowyobraźnią!
    Aktualności Projekty unijne
    04.01.2023 r.

Uczniowie wykazali się niezwykłą… ekowyobraźnią!

Czy na tematy związane z ekologią można napisać wiersz? - Jeszcze jaki! - chwalą członkowie jury nietypowego konkursu, w którym udział wzięło ponad stu uczniów porębskich szkół podstawowych.
  • Dobiegł końca 2022 rok. Dobiegł końca 2022 rok.
    03.01.2023 r.

Dobiegł końca 2022 rok.

Cieszę się, że wspólnie zrealizowaliśmy szereg działań na rzecz Naszego Miasta.
  • Przygotowania do WOŚP ruszyły z kopyta Przygotowania do WOŚP ruszyły z kopyta
    03.01.2023 r.

Przygotowania do WOŚP ruszyły z kopyta

Porębski sztab został zarejestrowany, swoje akredytacje ma też ok. 20 wolontariuszy, trwa zbieranie fantów na licytacje i dopracowywanie harmonogramu z atrakcjami.
  • W naszym mieście emituje nowa telewizja! W naszym mieście emituje nowa telewizja!
    Aktualności Kultura
    02.01.2023 r.

W naszym mieście emituje nowa telewizja!

Jej twórcy obiecują być tam, gdzie tylko dzieje się coś ciekawego. Już obejrzeć można pierwsze odcinki cyklu nowej telewizji, która od grudnia działa w naszym mieście. To „Puls Poręby”! Zapraszamy do oglądania.
  • Rozporządzenie Wojewody Śląśkiego z dnia 30 grudnia 2022 r.  w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) Rozporządzenie Wojewody Śląśkiego z dnia 30 grudnia 2022 r.  w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)
    02.01.2023 r.

Na podstawie art. 46 ust. 3 pkt 1, 2, 3 lit. b, 4, 5a, 7, 8a, 8b, 8d lit. c i 8f ustawy z dnia 11 marca 2004 r.o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2020 r. poz. 1421 oraz z 2022 r. poz. 1570)
  • Informacja dot. konkursu na EKO-wiersz Informacja dot. konkursu na EKO-wiersz
    31.12.2022 r.

Informacja dot. konkursu na EKO-wiersz

Urząd Miasta Poręba informuje, że w związku z wpłynięciem bardzo dużej liczby prac w konkursie na EKO-wiersz, ogłoszenie jego wyników odbędzie się w styczniu 2023 roku.
  • Mają mobilne laboratorium biologiczno-chemiczne Mają mobilne laboratorium biologiczno-chemiczne
    Aktualności Projekty unijne
    28.12.2022 r.

Mają mobilne laboratorium biologiczno-chemiczne

To tylko jedna z nowości, w jakie wyposażyła swoich podopiecznych Szkoła Podstawowa nr 2 w Porębie. Zobaczcie, jakie jeszcze możliwość ma nowa „Zielona Pracownia”.
  • Spotkanie informacyjne dot. programu "Czyste Powietrze" - podsumowanie Spotkanie informacyjne dot. programu "Czyste Powietrze" - podsumowanie
    28.12.2022 r.

Spotkanie informacyjne dot. programu "Czyste Powietrze" - podsumowanie

14 grudnia 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze".
  • Życzenia Bożonarodzeniowe Życzenia Bożonarodzeniowe
    24.12.2022 r.

Życzenia Bożonarodzeniowe

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy chwil wypełnionych radoscią i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera oraz wspaniałego 2023 Nowego Roku.