Znaleziono wiadomości: 1150.

• Poręba gości trzy rodziny z Ukrainy
    06.03.2022 r.

Poręba gości trzy rodziny z Ukrainy

6 lat ma najmłodsze, a 10 lat najstarsze dziecko, które obecnie przebywa w Porębie, a jeszcze kilka dni temu przekraczało polsko-ukraińską granicę, uciekając przed wojną.
  • Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos! Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos!
    03.03.2022 r.

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos!

Do edycji 2022 zapraszamy, jak co roku, grupy nieformalne i organizacje, które chcą we współpracy z lokalnymi władzami rozwiązywać wybrany lokalny problem lub zrealizować pomysł na ulepszenie swojej miejscowości.
  • Korytarz w „Uszatku” przeszedł gruntowną metamorfozę Korytarz w „Uszatku” przeszedł gruntowną metamorfozę
    03.03.2022 r.

Korytarz w „Uszatku” przeszedł gruntowną metamorfozę

W porębskim Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Misia Uszatka nawet w ferie dokonują się zmiany. Pamiętający lata 90. przedszkolny korytarz jest już nie do poznania.
  • Bezpłatna opieka medyczna dla uchodźców z Ukrainy! / Безкоштовна медична допомога для біженців з України. Bezpłatna opieka medyczna dla uchodźców z Ukrainy! / Безкоштовна медична допомога для біженців з України.
    03.03.2022 r.

Всі громадяни, які втекли від війни з території України, можуть безкоштовно користуватися з медичних послуг на території Польщі.
  • Poręba pamięta o żołnierzach wyklętych Poręba pamięta o żołnierzach wyklętych
    03.03.2022 r.

Poręba pamięta o żołnierzach wyklętych

Symboliczny płomień z okazji Narodowego Dnia Pamięci  „Żołnierzy Wyklętych” zapłonął 1 marca w Porębie.
  • Poręba stawia na szeroką współpracę kulturalną. Poręba stawia na szeroką współpracę kulturalną.
    01.03.2022 r.

Poręba stawia na szeroką współpracę kulturalną.

Dwudziestego czwartego  lutego 2022 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie spotkali się burmistrzowie, wójtowie, naczelnicy wydziałów kultury i promocji oraz dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury z subregionu północnego województwa śląskiego.
  • Poręba pomaga Ukrainie: punkty zbiórki i kwesta Poręba pomaga Ukrainie: punkty zbiórki i kwesta
    01.03.2022 r.

Poręba pomaga Ukrainie: punkty zbiórki i kwesta

Nie będziemy bezczynni, pomożemy najszerzej jak tylko się da - zapewnia burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Apeluje do mieszkańców, by każdy do pomocy walczącej Ukrainie dołożył choć małą cegiełkę.
  • Urząd Miasta powołuje sztab kryzysowy w sprawie Ukrainy Urząd Miasta powołuje sztab kryzysowy w sprawie Ukrainy
    27.02.2022 r.

Urząd Miasta powołuje sztab kryzysowy w sprawie Ukrainy

W poniedziałkowy poranek 28 lutego przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie zbiorą się w trybie kryzysowym.
  • KOLEJNE POZYSKANE ŚRODKI DLA PORĘBY - tym razem z przeznaczeniem na GROTĘ SOLNĄ KOLEJNE POZYSKANE ŚRODKI DLA PORĘBY - tym razem z przeznaczeniem na GROTĘ SOLNĄ

KOLEJNE POZYSKANE ŚRODKI DLA PORĘBY - tym razem z przeznaczeniem na GROTĘ SOLNĄ

Już niebawem rozpoczną się działania w ramach projektu "Adaptacja pomieszczeń piwnicznych w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mickiewicza 2
  • Zarządzenie nr 35/2022 Burmistrza Miasta Poręba z dnia 25 lutego 2022 roku Zarządzenie nr 35/2022 Burmistrza Miasta Poręba z dnia 25 lutego 2022 roku
    Sprzedaż, najem i dzierżawa nieruchomości

Zarządzenie nr 35/2022 Burmistrza Miasta Poręba z dnia 25 lutego 2022 roku

Zarządzenie nr 35/2022 Burmistrza Miasta Poręba w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Poręba przeznaczonych do najmu
  • Razem mówimy  "Jesteśmy z Ukrainą!" i "Nie zgadzamy się na wojnę!".
    25.02.2022 r.

Razem mówimy  "Jesteśmy z Ukrainą!" i "Nie zgadzamy się na wojnę!".

W 2014 roku Rosja rozpoczęła wojnę hybrydową z Ukrainą, okupując ukraiński Krym i rozniecając wojenną pożogę na Donbasie.