Znaleziono wiadomości: 1150.

• Szkoła Podstawowa nr 2 im Jana Pawła II w Porębie - Szkołą w Chmurze Microsoft. Szkoła Podstawowa nr 2 im Jana Pawła II w Porębie - Szkołą w Chmurze Microsoft.
    21.10.2020 r.

Szkoła Podstawowa nr 2 im Jana Pawła II w Porębie - Szkołą w Chmurze Microsoft.

Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym wykorzystującym pełen potencjał rozwiązań technologii chmurowych. Szkoły biorące udział w programie mają dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.
  • 370 osób wzięło udział w tegorocznym porębskim Jura Senior Festiwal 370 osób wzięło udział w tegorocznym porębskim Jura Senior Festiwal
    20.10.2020 r.

370 osób wzięło udział w tegorocznym porębskim Jura Senior Festiwal

Na jeden wrześniowy tydzień Poręba stała się wojewódzką stolicą piosenki dla seniorów. Wszystko za sprawą Festiwalu „JURA SENIOR FESTIVAL”.  Do konkursu zgłosiło się 46 podmiotów artystycznych - łącznie ponad 370 osób.
  • Miasto kupiło 41 laptopów. Trafią do najbardziej potrzebujących uczniów Miasto kupiło 41 laptopów. Trafią do najbardziej potrzebujących uczniów
    Aktualności Projekty unijne
    16.10.2020 r.

Miasto kupiło 41 laptopów. Trafią do najbardziej potrzebujących uczniów

Do porębskich szkół podstawowych trafiły właśnie nowoczesne laptopy zakupione przez Urząd Miasta w Porębie. Dyrekcja użyczać będzie je tym uczniom, którzy w swoich domach nie mają możliwości dostępu do sprzętu komputerowego lub internetu.
  • Przedszkolaki z Poręby przetestowały niezwykłą miejską ścieżkę Przedszkolaki z Poręby przetestowały niezwykłą miejską ścieżkę
    16.10.2020 r.

Przedszkolaki z Poręby przetestowały niezwykłą miejską ścieżkę

Jakie owoce spadają z dębu, jak wygląda wilk i jaką sierść ma lis? Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka dowiedziały się tego wszystkiego na trasie nowej ścieżki edukacyjnej w naszym mieście.
  • "Na Prawo Most, na Lewo Most" "Na Prawo Most, na Lewo Most"
    15.10.2020 r.

"Na Prawo Most, na Lewo Most"

Na Prawo Most, na Lewo Most - Porębskie przyczynki do dziejów mostów na Wiśle.
  • Nowy projekt w MOK: porębianie uczą się być digitalni! Nowy projekt w MOK: porębianie uczą się być digitalni!
    15.10.2020 r.

Nowy projekt w MOK: porębianie uczą się być digitalni!

Tajemnice programowania i strona, dzięki której skonstruować można… robota. Ruszył nowy projekt Pracowni Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Pierwsze zajęcia odbyły już dzieci.
  • Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego w 2020r. Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego w 2020r.
    14.10.2020 r.

Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego w 2020r.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października 2020 r. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych.
  • Rurociąg Boronów - Trzebinia Rurociąg Boronów - Trzebinia
    12.10.2020 r.

Rurociąg Boronów - Trzebinia

Realizacja infrastrukturalnego przedsięwzięcia jakim jest wykonanie produktowego rurociągu przesyłowego na odcinku Boronów - Trzebinia, jest jednym z elementów Polityki Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym, przyjętej w 2017 r. Dokument nawiązuje do Koncepcji Zagospodarowania Przestrzennego Kraju 2030 - Uchwała Nr 239 Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2011 r. w sprawie przyjęcia Koncepcji Przestrzennego
  • Platforma inicjatyw bibliotecznych Platforma inicjatyw bibliotecznych
    12.10.2020 r.

Platforma inicjatyw bibliotecznych

• Konkurs plastyczny dla przedszkoli pt. „Życie na wsi”, Konkurs plastyczny dla przedszkoli pt. „Życie na wsi”,
    09.10.2020 r.

Konkurs plastyczny dla przedszkoli pt. „Życie na wsi”,

Konkurs plastyczny dla przedszkoli pt. „Życie na wsi”, organizowanego przez Urząd Statystyczny w Katowicach w ramach promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020”.
  • Informacja dotycząca punktu konsultacyjnego programu "Czyste powietrze" Informacja dotycząca punktu konsultacyjnego programu "Czyste powietrze"
    08.10.2020 r.

Informacja dotycząca punktu konsultacyjnego programu "Czyste powietrze"

Burmistrz Miasta Poręba informuje, że w dniu 21 października 2020 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie w Sali Konferncyjnej w godz. 1400 - 1700 zorganizowany będzie punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” z udziałem przedstawicieli - ekspertów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  (WFOŚiGW). Punkt konsultacyjny będzie miał charakter bezpośrednich konsultacji.